STAROVĚKÁ CHÝŠE - Úsilné
RESTAURACE

STAROVĚKÁ CHÝŠE - Úsilné
Úsilné 45, Ceske Budejovice Navigovat Navigovat


Telefon: 603 511920
E-mail: starovekachyse@email.cz

STAROVĚKÁ CHÝŠE-Ano, čteš správně...... Zavedeme Tě do starých časů,do originálního starověkého prostředí, kdy ještě na hradech vládli králové, v lesích se proháněli loupežníci a rytíři bojovali o přízeň krásných dam. Do dob, kdy měli kati
spousty práce, ale kdy měli lidé čas se i dobře najíst. Pojď s námi do dávné doby, zapomeň na shon a rychlost dnešního světa, hoď za hlavu všední starosti, hoduj a vesel se s námi. Jsme tu jen pro Tebe. Ochutnej naše speciality a pochoutky,prostě žrádlo přímo z krbu na otevřeném ohni a chlastu co hrdlo ráčí. Nech se obsloužit personálem spolehlivým a veselým. Když budeš nespokojen – řekni to nám, budeš-li spokojen – řekni to každému koho potkáš a pamatuj “Host do domu, bůh do domu”. U nás je vítán každý, kdo s dobrým úmyslem a plným měšcem přichází, ať je stavu urozeného nebo sprostého.
Sedni za stůl, nemáš se na lokty zpodpírati, nechceš-li od mravných lidí zahanben býti. V hlavě ani jinde pomni se neškubati, blechy na ten čas lapati. Taktéž vrchovatou lžící bráti, na ubrus krmě kydati a do ňader utrusovati. Líce jídlem vycpávati a nebo ústy co svině mlaskati. Prsty ze všech stran lámati, též zuby kosti hlodati, zatím je pod stůl metati. Krmí se přeplňovati, až bys musil stonati. Též lžící oblizovati, o sukni ji utírati, prsty jazykem lízati. V zubech se nožem párati, též říhati, chrkati,chlastati a pak už jen skotačiti :-)