FBC Štíři České Budějovice
SPORT

FBC Štíři České Budějovice
Navigovat Navigovat Facebook
Riegrova 20A, Ceske Budejovice


Telefon: 774544769
E-mail: stiricb@seznam.cz
Web: www.stiricb.cz

Jsme nejúspěšnější florbalový klub v Jihočeském kraji. Náš oddíl FBC Štíři České Budějovice byl založen v roce 2000 jako první v krajském městě. A-tým mužů se v posledních šesti sezonách umístil na nejvyšší příčce mezi kluby z jihu Čech, momentálně hraje 2. ligu – divizi III. A má i zkušenosti s první ligou. V celostátních soutěžích nastupují i týmy juniorů a dorostenců. Naši starší žáci jsou trojnásobnými mistry kraje (2009-2011) a několikanásobnými účastníci Mistrovství České republiky. V mužské kategorii má klub plnou věkovou strukturu od nejmenších přípravek až po muže. Za FBC Štíři hrají ovšem také ženy a dorostenky. Oba celky nastupují v regionálních soutěžích. O naši mládež se starají licencovaní trenéři, kteří své odborné vzdělání získali na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy či byli vyškoleni Českou florbalovou unií (ČFbU).

Pravidelně se účastníme největšího florbalového turnaje na světě – Czech Open v Praze. A stejně pravidelně postupujeme do dalších fází turnaje. Sbíráme také úspěchy v Poháru ČFbU, už čtyřikrát jsme přivedli do Českých Budějovic extraligového soupeře. V současnosti má náš klub zhruba 200 aktivních členů.

Naši hráči se pravidelně probojovávají do krajských výběrů mládeže a jsou oporami svého týmu. Několikrát už byli vyhlášeni do all-stars týmu turnaje či si odnesli domů cenu pro nejlepšího hráče zápasu. Rovněž naši trenéři se podílí na vedení krajských výběrů Jižních Čech.
Pro naši mládež pořádáme letní soustředění a městské florbalové kempy. V současnosti nově připravujeme zimní soustředění a výjezd na největší mládežnický turnaj na světě – Gothia cup, který se koná ve Švédsku, zemi florbalu. Rovněž jsme navázali spolupráci s ČB Aktivity.